24 Aralık 2012

Safety Not Guaranteed

hiç bir şey garanti değil.ne zamandır anaakım şeyler izliyordum. amerikan bağımsızlarını özlemişim. Colin Trevorrow farklı bir bilimkurgu komediye imza atmış. Hatta şu anda gündemde olan Looper gibi zaman yolculuğunu konu oluyor. Üstelik düşük bütçeyle bilimkurgu nasıl çekiyor bize onu gösteriyor. 

Bir gazete ilanında "kendisiyle zaman yolculuğu yapacak bir arkadaş arayan" adamı haber yapmaya karar veren çapkın Jeff yanına iki stajyer alır eski kasabasına gider. Onunla gelen kız stajyer adamla konuşur ve arkadaş olarak sanki onunla yolculuk yapacakmış gibi davranır. 

Aslen bir yol filmi. Yol kasabada dursada karakterlerin sürekli değişimi ve olgunlaşması eğlence dozu ile filmin yol filmi olmasından uzaklaştırmıyor. 

Bağımsız izlemek isteyenler için ideal. 


2 yorum:

drifter 24 Aralık 2012 02:10  

fikir güzel, oyuncu seçimleri çok iyi, son sahne haricinde mevzunun bağlandığı yer hoşuma gitti. trailer'ini görüp izleyip pişman olmadığım filmlerden diyebilirim ben de.

Porco Rosso 23 Ocak 2013 10:06  

dün another life diye bir film izledim uçakta. aynı kafadan çıkmış bir film daha. bence onu da izleyebilirsin bunu sevdiysen.
tom cahill di yönetmen heralde.

  © Blogger template 'Isolation' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP