20 Şubat 2013

2013'ün Beklenen Filmleri - II

“Snowpiercer”

Sinopsis: Dünyanın sonu gelmiştir ve bir tren nükleer buzul çağında insanları taşımaktadır.
Bilinmesi gerekenler :   The Host ve Memories of Murder filmlerinin başarılı yönetmeni Bong Joon-ho'dan ingilizce bir bilimkurgu. Başrollerde Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton, Song Kang-ho, John Hurt, Octavia Spencer, Allison Pill, Ed Harris ve  Ewen Bremner. Ama film Bong-Joo-ho için izlenir.“Stoker”

Sinopsis:  Babasının ölümünden sonra annesiyle kendisi yanına taşınan amcanın harektlerinden kıllansa da genç kız kendini ona yakınlaşırken bulur.  Bilinmesi gerekenler  :   Yine uzak doğudan Amerikaya transfer olan yönetmen Park Chan-wook, başrollerinde Mia Wasikowska, Nicole Kidman ve Matthew Goode ile birlikte. Sundance'te gösterilmesi planlanıyor. İntikam serilerinden sonra Amerikada ne yapacağını merakla bekliyoruz. “To The Wonder”

Sinopsis: Amerikalı bir adam ile Avrupalı kadının ilişkilerinin bitişini konu alıyor. 
Bilinmesi gerekenler :  Terrence Malick'in başrolunde  Ben Affleck i oynatması ve kadroya   Rachel McAdams (filmde 10-15 dakika görnüyormuş)  ve parlayan yıldız  Olga Kurylenko var. Ek olarak rahip rolünde  Javier Bardem,ve diğerleri olarak  Rachel Weisz, Jessica Chastain, Michael Sheen, Amanda Peet ve  Barry Pepper  yer alıyor. Tree of life'a benzetilen film Mallick için izlenir. “Trance”

Sinopsis: Bir sanat takipçisi kayop bir tabloyu bulmak için yanına çete üyesi bir adam ve hipnoz gücü olan birini alarak işe koyulur. 
Bilinmesi gerekenler: Trance için Danny Boyle'un  Shallow Grave'den bu yana en kirli karanlık filmi denmekte ki senaryo aynı kişi tarafından yazılmış. James McAvoy ,Vincent Cassel (mafyatik tip) Rosario Dawson (hipnozcu). Filmin Inception'a benzediği söyleniyor.  “Twelve Years A Slave”

Sinopsis: 1800'lerde kaçırılıp köle olarak atılan bir adamın hikayesi. 
Bilinmesi gerekenler :  “Hunger” ve “Shame” 'in İngiliz yönetmeni Steve McQueen yine kült oyuncusu Michael Fassbender ile işbirliğinde. Brad Pitt ve Beasts Of The Southern Wild'ın yıldızı Dwight Henry ve  Quvenzhané Wallis da filmin kadrosunda 

The Wolf Of Wall Street

Sinopsis: New Yorklu bir borsacı yolsuzluk ve mafya işleriyle ilgili bir davada kötü adamlarla işbirliği yapmayınca olaylar gelişir. 
Bilinmesi gerekenler : Martin Scorsese ve kült oyuncusu Leonardo DiCaprioThe Sopranos” ve  Boardwalk Empire” ın yazarı olan Terence Winter 'ın Wolf isimli kitabından uyarlama filmin kadrosunda Matthew McConaughey, Jonah Hill, Jon Favreau, Kyle Chandler, “The Artist”'ten tanıdığımız  Jean Dujardin, Margot Robbie var. Sürpriz olarak  Rob Reiner ve Spike Jonze'un küçük sahneleri var. The Young and Prodigious Spivet

Sinopsis: 12 yaşındaki haritacı Spivet , Smithsonian Institute'ye kabul edilir. Ve ailesiyle tüm ülkeyi baştan sona giderek oraya varmaya çalışır. 
Bilinmesi gerekenler:   Jean-Pierre Jeunet Amerikayı son ziyaret ettiğinde  "Alien: Resurrection," ile hiç de iyi yorumlar almamıştı. Ama şimdi  Reif Larsen'in kült romanı "The Selected Works Of T.S. Spivet," ile tekrar dönüyor. Başrollerde Kyle Catlett,  Helena Bonham-Carter, Callum Keith Rennie, Kathy Bates ve Judy Davis var. Filmin sürprizi 3d olması. "Grand Budapest Hotel"

Sinopsis:1910'ların Budapeştesinde Mr. Gustave'ın otelde başından geçen komik olaylar. 

Bilinmesi gerekenler:  Wes Anderson 3 filmle geldiği 10 yıldan sonra Moonrise Kingdom'ın başarısıyla ikinci ılda ikinci filmle çıkıyor karşımıza. Billy Wilder'ın Grand Oteli'ne benzer bir şey olacak deniyor ve kadro yine fantastik. Ralph Fiennes , Saoirse Ronan,Jude Law, F. Murray Abraham ve Mathieu Amalric ile kült oyuncuları  Bill Murray, Owen Wilson, Jason Schwartzman, Edward Norton, Adrien Brody, Willem Dafoe, Harvey Keitel, Tilda Swinton ve Jeff Goldblum yer alıyor. 


"This Is The End”
Synopsis: Bir grup komedyen kıyametten sonra hayatta kalır ve mücadele ederler. 
Bilinmesi gerkenler :   Judd Apatow kadrosun olan  Seth Rogen, Jay Baruchel, James Franco, Danny McBride, Craig Robinson, Jason Segel, Michael Cera, Jonah HillEmma Watson ve  Rihanna -- bu sefer Seth Rogen ve Evan Goldberg yönetimindeler. Pineaple Express gibi eğlenceli bir şey bekliyoruz. 

“The Past”
Sinopsis: İranlı bir adam Fransız karısı ve iki çocuğunu da alarak İrana dönmek ister. Karısı istemediği gibi bir de fransız bir adama aşık olur. 
Bilinmesi gerekenler:  "Ayrılık"ın İranlı yönetmeni Asghar Farhad ilk filminin başarısıyla 
Marion Cotillard'ı  The Past” 'ın başrolüne koyabilmek üzreyken pürüzlerle The Artist'in yıldızı oscar adaylığı bulunan Bérénice Bejo'yu koymuş. Yanına da “A Prophet" ile hayran kaldığımız  Tahar Rahim'i yerleştirmiş. İlk defa da Fransızca bir filme imza atmış. Bekliyoruz. "Can A Song Save Your Life?"

Sinopsis: hAYAT DOLU BİR ŞARKICI yeni olduğu New Yorkta bir prodüktörle ve kızıyla tanışır. 

Bilinmesi gerekenler : "Once"ın yönetmeni  John Carney  için her şey değişmiş gibi. Dublin yerine Manhattan, Glen Hansard ve  Marketa Irglova yerine Mark Ruffalo ve  Keira Knightley. Bu amerikanın altında kalmazsa yine iyi iş çıkaracaktır. Hailee SteinfeldCatherine Keener, James Corden, ve  Mos Def, CeeLo Green ile Adam Levine kadradolar. "The Congress" 
Sinopsis : Stanislaw Lem'in "Gelecekbilim Kongresi" adlı kitabından uyarlanan filmde popüleritesi azalmış bir aktrisin "görünütlerini" oğlunun bakımı için  bir film stüdyosuna satıp   bunun tekrar tekrar kullanılmasıyla popüleritesinin düşüşü anlatıylıyor.

Bilinmesi gerekenler: Animasyon başlayıp 35 mm devam edecek olan filmin başrolunde Robin Wright oynuyor. Waltz with Beshir'le takdir toplayan yönetmenin çıkaracağı iş merak ediliyor. 
 Filmi 2011de beklenen filmler arasında yazmışım. Hala bekliyoruz. 


"Monsters University"
Sinopsis: Hakkında bir şey yazmıyorum ama annemle izlenecek filmler sırasında en üstte. 

"The Look Of Love"  
Michael Winterbottom kontejyanındna listeye girdi. ”The Necessary Death of Charlie Countryman” az beklenenler listesinde. 

0 yorum:

  © Blogger template 'Isolation' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP