15 Ocak 2014

2014'ün Beklenen Filmleri - II

Listenin ilki ve geçen seneden devredenleri buradaydı : 2014'ün Beklenen Filmleri - I

Bu liste ilk defa duyulan ve 2014 içinde vizyona girmesi beklenen filmleri. Bakalım bunlardan ne kadarını izleyebileceğiz.

"Birdman"
Sinopsis: Süperkahraman filmlerinde oynayan ünlü bir yıldız kendini bir Broadway oyununa sokturmaya çalışınca olanlar.
Bilinmesi Gerekenler:   Alejandro Gonzalez Inarritu ve komedi hiç bir araya gelemeyecek iki şey gibi duruyor.  "Amores Perros," "21 Grams," "Babel" ve "Biutiful," gibi ağır dramalardan sonra buna soyunması iyice ilginç. Michael Keaton başrolde kendisini Bat-Man sonrası duraklaması gibi Süper Kahraman başrolü oynuyor.
Naomi Watts, Emma Stone, Zach Galifianakis, Edward Norton ve Amy Ryan kadronun geri kalanı.   Filmin Cannes'a yetişmesi bekleniyor.


 “Inherent Vice
Sinopsis: In 1970'lerin California'sında keş dediktif Larry "Doc" Sportellokayıp bir kızı arar.
Bilinmesi Gerekenler:  Thomas Pynchon'ın aynı adlı romanından karanlık, saykodelik bir hikaye. Paul Thomas Anderson çekiyor ve  “The Master” dan ekürisi Joaquin Phoenix'i başrole koyuyor.  Owen Wilson, Katherine Waterston, Martin Short, Reese Witherspoon, Jena Malone, Benicio del Toro eşlik ediyor. Interstellar
Sinopsis: Bilimadamımız bir solucan deliğinden diğer boyuta geçmeye çalışıyor.
Bilinmesi Gerekenler:  Steven Spielberg'in yıllarca farklı varyasyonlarda denediği uğraştığı proje Christopher Nolan'da kaldı. İşi aldıktan sonra Spielberg'in senaryosunu neredeyse komple değiştire Jonathan Nolan ilgi çekici bir iş yaptılar gibi.  Matthew McConaughey, Jessica Chastain, Casey Affleck, David Oyelowo, Ellen Burstyn, Matt Damon gibi isimler Michael Caine ve Anne Hathaway'e katılıyor. Gösterimi kasım başında.Knight Of Cups” / ”Untitled Austin Music Scene Movie”  /  ”Voyage Of Time

Sinopsis:  
"Knight of Cups" :Bir adamın ün, günah ve aşırılıkları üzerine bir film. 
Untitled Austin Music Scene Movie”: İki ayrı aşk üçgenine odaklanan bir fil.
Voyage Of Time”: Evrenin varolşu ve yokoluşu üzerine bir film.
Bilinmesi Gerekenler:   Bu 3 filmde Terrence Mallick'ten.  “Knight Of Cups” ve  The Austin movie filmlerinde Ryan Gosling, Rooney Mara, Cate Blanchett, Christian Bale, Natalie Portman, Isabelle Lucas ve daha bir çoğu yer almakta. Zaten herkes ölmeden bir Mallick filminde oynama derdinde. Ne zaman yayınlanacak. Aceleye gerek yok üçünün de çekimleri bitti ve Mallick onay verince oynar. Bence festivallere sıralar bunları.


"Gone Girl"
Sinopsis: Nick ve Amy Dunne mükemel çift gibi görünmektedir. Ama Amy kaybolunca ilk şüpheli Nick olur. Gerçekten o mu yapmıştır herşeyi.
Bilinmesi Gerekenler:  Gillian Flynn'in aynı adlı kitabından uyarlamanın yönetmeni David Fincher.  Ben Affleck ve  Rosamund Pike başrollerde.
Ekim başı vizyonda Amerikada.
 "While We're Young"
Sinopsis: Kırklarındaki bir çift yirmilerindeki bir çift ile tanışır ve kendi geçmişlerine tanık ettiklerini düşünürler.
Bilinmesi Gerekenler:  Noah Baumbach Frances Ha'daki yıldızı Greta Gerwig'i alamamış. Ben Stiller ve Naomi Watts yaşlı çiftiken Adam Driver ve Amanda Seyfried genç çifti oynuyor.  


"Noah"
Sinopsis: Sıradan bir adam tanrının gazabından korunmak için ailesini, inan insanları ve her hayvandan 2 tanesini bir gemi yapıp içine koyar. Nuh işte ya.
Bilinmesi Gerekenler:   15 milyon bütçeli filminiz 300 milyon kazandırıp 3 oscar adaylığı alırsa bu sefer über bir bütçeyle büyük işlere kalkarsın. Darren Aronofsky bile olsan. Russell Crowe, Jennifer Connelly, Anthony Hopkins, Ray Winstone, Emma Watson başrollerde. Mart 28 vizyon tarihi.


"The Rover"
Sinopsis: Savaş kaynaklı bir finansal çöküşün olduğu gelecekte bir adam çalıntı bir arabayla kargosunu Avustralya çöllerinden geçirmek zorundadır.
Bilinmesi Gerekenler: “Animal Kingdom” ın yönetmeni David Michod başrolleri Robert Pattinson ve Guy Pearce'a veriyor. MAchiel Mann-Herzog karışımı bir şey çıktı deniyor.


"Winter Sleep"
Sinopsis: Aktörlüğü bırakıp, eşi ve boşanmış kız kardeşi ile Anadolu küçük bir otel işleten Aydın, kışın gelmesi ile sıkılmaya başlar ve gitmeye karar. Kavgalar da böyle başlar.
Bilinmesi Gerekenler:  Başrolde Haluk Bilginer, Melisa Sozen ve Demet Akbag var. Film için NBC "kış uykusu filmi insanları anlatmaktadır ve anadolu’da geçen bir dramdır. kış dönemi kapadokya bölgesinde bir çok çekim gerçekleştirdik. çeşitli coğrafyalar, insanlar ve portreler, kimi zaman karlı kimi zaman bulutlu ve nadiren güneşli havalarda çekilmiş kareler barındırmaktadır."  Bir Zamanlar Anadolu'dan sonra beklentiler yüksek. Film çok büyük destekle devasa bir bütçeyle çekiliy dedikoduları aldı gitti. Ama bu kadar bilinen pahalı oyuncuyla oynamak enteresan gerçekten.“The Cut”
Sinopsis: türkiyeci olarak türkiye'ye gelen bir almanın, bingöl'de oto elektrik tesisatı üreten bir fabrikada çalışırken dil ve kültür kaosu içinde yaşadığı zorluklar devrik zaman kurgu öyküsüyle izleyiciye sunuluyor
Bilinmesi Gerekenler:  fatih akın'ın aşk ölüm ve şeytan üçlemesinin son filmi. Bu sefer alışıldık kadronun da dışına çıkıp Tahar Rahim (un prophette, le pesse) ile çalışıyor. Filmin Anadoludan kaçmaya çalışan Alman'ın başına gelen trajediler ağır gelecek gibi hepimize.Two Days, One Night
Sinopsis: İki gün ve bir gece boyunca  30 yaşındaki Sandra kocasının yardımıyla tüm kasabayı arayarak iş arkadaşlarının ayarladığı bonusları toplayarak işini korumaya çalışır.
Bilinmesi Gerekenler:   Dardennes Biraderlerin Hollywood'a film çekmeye gitmesi bile yeterli Marion Cotillard ve Fabrizio Rongione (“Rosetta,” “Lorna’s Silence,” “The Kid With The Bike”) ekonomik kirizin etkilerini gösteren filmin başrollerinde."Cyber"
Sinopsis:  Kötü niyetli korsan hacker grubu borsaya bir saldırı düzenler ve Amerikalı ve Çinli görevliler hapisteki bir adamı salarak bu durumu düzeltmesini ister.
Bilinmesi Gerekenler:  Michael Mann  "Public Enemies"ten bu yana bir şekilde çekmedi pek çok proje sonrası 5 senedir ilk filmiyle geliyor. Thor"un yıldızı Chris Hemsworth ve Viola Davis'a Tang Wei ve Leehom Wang katılıyor oyuncu olarak. Filmin 2015'e sarkma ihtimali varmış.
"Sils Maria"
Sinopsis: Bir aktris onun rolüne kapan genç rakibi tarafından obsesyona dönüşür.  .
Bilinmesi Gerekenler:   "Carlos" ve  "Something In The Air"in yönetmeni Olivier Assayas' bu sefer İngilizce film çekiyor. Başrollerde Juliette Binoche ve Chloe Moretz, Kristen Stewart, Bruno Ganz, Daniel Bruhl  var. Filmin Juliette Binoche'u oynayan Juliette Binoche hakkında olduğu söyleniyor.
 "The Monuments Men"
Sinopsis: İkinci Dünya savaşının başlamasıyla bir takım Nazi'lerin elinde bulunan sanat eserlerini kurtarmaya çalışır.
Bilinmesi Gerekenler:   George Clooney yine beraber yazıp prodüktörlüğünü yaptırdığı Grant Heslov ile birlikte. Kadroda ise  Matt Damon, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman ve Jean Dujardin var. Berlin Film Festivaline yetiştirmek istiyorlarmış.
"Exodus"
Sinopsis: İsrailoğullarını mısırlı Firavundan kurtaran Musa'nın hikayesi.
Bilinmesi Gerekenler:   Ridley Scott  "The Ten Commandments"ten bu yana en hareketli aksiyonlu Musa filmini çekiyor. Başrolde (Aronofsky'nin Noah'ında oyamayı reddeten) Christian Bale var. Joel Edgerton,  Aaron Paul,  Sigourney Weaver , John Turturro, Ben Kingsley yer almakta. Aralık ayında vizyona girecek.


"Jane Got A Gun"
Sinopsis: Eski batıda bir kadın kocasını belalı bir çetenin elinden kurtarmaya çalışır.
Bilinmesi Gerekenler: Film sahne arkasındaki drama kadar iyiyse iş yapar deniyor. Filmin yönetmeni Lynne Ramsay (“Ratcatcher”)hiçbir açıklama yapmadan filmi bırakıp gidince filmin yapımcı Natali Portman Gavin O’Connor (“Pride And Glory”)'ı koltuğa oturtmuş. Bradley Cooper, Jude Law ve Michael Fassbender kadroya sokulamayınca Jole Edgerton Ve EwanMcgregor'a kalmış. Portmna çok uzun zamandır ısrarlı bu filmi çekmek istiyor diye bile izleme listesine alınır.
"Magic In The Moonlight"
Sinopsis: Güney Fransada 1920'lerde çekilen bir romantik komedi çekimleri.
Bilinmesi Gerekenler:   Başrollerde Emma Stone, Colin Firth, Marcia Gay Harden ve Jacki Weaver. Blue Jasmin'deki Cate Blanchetten sonra bir kadın performansı daha bekleniyor. Woody Allen Midnight in Paris ten sonra yine ALtın Çağa doğru gidiyor. Dönem filmi sevmeyen ben bile izleyebilirim.

How To Catch A Monster
Sinopsis: Bekar bir anne yeraltında kaybolan oğlunu arar.
Bilinmesi Gerekenler:  Ryan Gosling'in hem yazıp hem yönettiği filmde başrolleri  Christina Hendricks, Matt Smith, Saoirse Ronan, Eva Mendes paylaşıyor. Filmin cinsellik sahnelerinin çok olduğu söylenmekte. Refn birlikteliği sonrası bu filmin o dozda olduğunu düşünmekteyim.


"Boyhood"
Sinopsis: Bir çocuğun 6 yaşından 18 yaşına kaar olan hikayesi ve ailesinin boşanmadan öncesi ve sonrası çocuklarıyla ilişkisi anlatlıyor.
 Bilinmesi Gerekenler : Richard Linklater yçnetiyor ve Ethan Hawke ve Patricia Arquette var. Film değişik olacak deniyor. Zira 2001'den beri oyuncularla her yil bulusarak cektigi film, "cocugun" kucuklugunden universiteye girmesine kadar gecen 12 yillik zaman diliminde bosanmis annesi ve babasiyla olan iliskilerini yalanci-belgesel seklinde anlatacakmis
“How To Train Your Dragon 2”
Sinopsis:  "How To Train Your Dragon," dan beş yıl sonra Vikingler ile Ejderhalar uyum içinde yaşamaktadırlar taki bir mağaranın içinde başka bir ejderha bulana kadar.
Bilinmesi Gerekenler : Anlatacak bir şey yok. İlki benim için çok çok güzeldi. Bence altmetnini iyi okuyamayan çok kişi de vardı ama neyse. Filmde seslendirmeleri Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Kristen Wiig yapıyor. Kit Harington, Djimon Hounsou ve Dragon Rider sesiyle Cate Blanchett var. Haziran ayında vizyonda olması bekleniyor.
“The Gunman”
Sinopsis: Bir gizli servis ajanı mutlu mesut emekli olacam derken büronun kendisni ortadan kaldırmak için birilerini gönderdiğini farkeder.
Bilinmesi Gerekenler:  Luc Besson'ın Taken ile Avrupada aksiyon kullanmaya başlamasıyla ardı geliyor bu türlerin. Pierre Morel  “The Prone Gunman,”isimli romandan Sean Penn, Idris Elba, Ray Winstone ve Javier Bardem oynuyor.
“The Interview”
Sinopsis: Hareketli Talk Show sunucusu ve yapımcısı kendilerini uluslararası bir suikastın içinde buluverirler.
Bilinmesi Gerekenler: “The Pineapple Express” teknik ekibi eksi  Judd Apatow;  “This Is The End” eksi ünlü yıldızlar. . "The Interview" Seth Rogen ve James Franco oynuyor ve yine Evan Goldberg ile Rogen Yönetiyor. Ekim ayında vizyonda görünüyor.

 
 "Squirrel To The Nuts"
Sinopsis: Eski fahişe yeni Broadway aktrisi oyunun yazar ve yönetmeniyle ilişkiye başlarsa.
Bilinmesi Gerekenler:  "The Last Picture Show" ve "Paper Moon" gibi filmlerin yönetmeni Peter Bogdanovich 13 yıl sonra tekrar film çekiyor. Wes Anderson ve Noah Baumbach yapımcı koltuğunda. Owen Wilson,  Jennifer Aniston, Rhys Ifans başrollerde. 2015'e sarkma ihtimali var diyorlar.Sin City: A Dame to Kill For”
Çok bahsedecek bir şey yok. Sin City işte.

Bilinmesi Gerekenler: Robert Rodriguez yönetiyor. Jessica Alba, Jaime King, ve Bruce Willis kadrosuna Josh Brolin, Joseph Gordon-Levitt ve Juno Temple ekleniyor. Ağustosta Vizyonda.A Most Wanted Man
Sinopsis: Müslüman bir Çeçen kaçak yollarla Hamburg'a mülteci olarak kaçar ve orada ulsulararsı bir terörist olarak yakalnır.
Bilinmesi Gerekenler:  "The Constant Gardener" ve "Tinker Tailor Soldier Spy"  gibi kitapların yazarı John le Carré belliki Hollywood tarafından sevilmiş. Kitapları bir bir filmleştiriliyor. Eski fotoğrafçı yeni sinemacı (yeni mi) "Control" ve "The American," gibi filmlerin sahibi Anton Corbijn yönetmen koltuğunda. Rachel McAdams, Robin Wright, Philip Seymour Hoffman, Willem Dafoe, Daniel Brühl ve Nina Hoss başrollerde. KAdro komple çok iyi.
 
"Leviafan"
Sinopsis: Farklı tiplerde insanların gerçek olmayan "yeni bir dünyada"ki hikayeleri.
Bilinmesi gerekenler:  Rus yönetmen Andrey Zvyagintsev  "The Return"  "The Banishment" "Elena," gibi Avrupa festivallerinde ödüllerle dönmeye alışkın. "Leviafan" filmini de Cannes'a yetiştireceği söyleniyor. Ben The Banishment'in altyaısını çevirmiştim. Return'u de çok severim. O yüzden filme ayrı bir ilgim var diyebilriiz.  


0 yorum:

  © Blogger template 'Isolation' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP