03 Aralık 2009

Haberler

Ne zamandır haberlere bakmıyorum. Bir göz gezdirince önemli şeyler var göze çarpan.
Başlıklar şöyle :

The Road'un yönetmeni Nick Cave'in senaryosunu çekiyor, oyuncular da Shia LeBouf, Ryan Gossling ve Amy Adams var. Adı The Promised Land.

Hillcoat The Proposition'da da Nick Cave ile çalışmıştı. En az onun kadar iyi bir film olsa bana yeter.
Ken Loach yeni filminin çekimlerine başladı. Route Irısh. Bu bir Irak savaşı filmi ve Bağdattaki "yeşil bölge" ile havaalanı arasındaki yolun adı.
Zombieland'in ikinci filmi gelecekmiş ve o da 3d olacakmış. Birinci film 3d boyutlu olsaydı ne değişecekti ki. Tabi ki eğlence faktörü bir nebze artacaktı da bu da filmi daha iyi kılmayacak ki.Wong Kar Wai aralık ayında "The Grand Master" filminin çekimlerine başlıyor. Başrollerde Tony Leung ve Zhang Ziyi var.
Daha önce bahsetmiştim. Ip Man'ın hayat hikayesini anlatıyor.Animal Collective deneysel bir film yapıyor. Tabi müzikleriyle.
Michel Gondry ise MC Paul Barman'ın yeni albümünün Divorce şarkısına klip çekecek. Biz de izleyecez tabi.

Moon ile gönülleri fetheden Duncon Jones Ben Ripley'in kitabından Source Code adlı yine bir bilimkurgu çekiyor. Referanslar bu kez Matrix, Groundhog Day ve Deja Vu. Enterasan referanslarla iyi bilimkurgu çekmesini bekliyoruz.

  • Kitano yeni filminin çekimlerine başlayacak. Yine Tokyo, yine mafya var. Ve tabi senaryo başrol ve yönetmen de kitano.
  • Bronson ile oyunculuk dersi veren Tom Hardy Mad MAx'ın yeni versiyonunda yer alabilirmiş.
  • Fatih Akin Isviçredeki minare yasagi nedeniyle; Soul Kitchen'in 16 Aralik'ta Isviçre'de yapilacak olan galasina katilmayacagini açikladi.
  • Paul Greengras Bourne serisinin 4. filmine yokum demiş. En azından şimdilik.

2 yorum:

Sera 5 Aralık 2009 16:15  

zombieland'in ikincisinin çekileceğini kesin tahminle bilmiştim. eğlencelikti ama boştu bence. ayrıca fatih akın'a aferin.

Unicorn 5 Aralık 2009 19:15  

fatih akına kesin kes aferim. (m ile) özgürlükler engellenemez.

zombieland keyifli sabun köpüğü bir filmdir. ikincisininsatmasının tek ihtimali de 3d yapmaktır. ama olsun. yapacak brşey yok.

  © Blogger template 'Isolation' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP